•  

Turistické atrakcie

Slnečné hodiny Divín.

Slnečné hodiny Divín patrí k najstarším na Slovenská , ale tiež aj Európe . Nachádzajú sa v obci Divín , v centrálnom ..
(5 km)

 

Hrad Divín

Hrad Divín sa nachádza v centrálnej časti Slovenska . Stojí na pahorku, nad obcou Divin , cca 20 km   severozápadne od m..
(5 km)

 

Vodná nádrž Ružiná - Ružiná

Medzi najteplejšie priehrady na Slovensku patria predovšetkým vodná nádrž Ružiná. V jej blízkosti sa nachádzajú dve re..
(5 km)

 

Detva

Detva je slovenské mesto na úpätí horského masívu Poľana. Leží približne 40 km juhovýchodne od Banskej Bystrice. Histó..
(15 km)

 

Poltár

Poltár je mesto nachádzajúce sa na Slovensku. Leží v centrálnej časti krajiny na rieke Ipeľ na úpätí Slovenského rudoh..
(16 km)

 

Kostol sv. Juraja - Stará Halič

Tento gotický kostol bol vybudovaný okolo roku 1300. Na stenách kostola nájdeme veľmi vzácne gotické maľby. Vedľa kost..
(13 km)

 

Haličský zámok

Vznikol v 17. storočí prestavbou renesančnej pevnosti z 16. storočia. Do jeho pôdorysu bol zakomponovaný aj starší got..
(14 km)

 

Vígľašský zámok

Vígľašský zámok sa nachádza na Slovenská . Stojí v centrálnej časti krajiny, v Banskobystrickom kraji, v obci Vígľaš ...
(22 km)

 

Lučenec

Lučenec je mesto nachádzajúce sa na Slovensku. Leží v južnej časti krajiny neďaleko od hraníc s Maďarskom cca 70 km ju..
(18 km)

 

Rimavská Sobota

Rimavská Sobota je mesto nachádzajúce sa na Slovensku. Leží v centrálnej časti krajiny na rieke Rimava cca 70 km južne..
(33 km)

 

Hrad Dobrá Niva

Hrad Dobrá Niva sa nachádza v centrálnej časti Slovenska , v Banskobystrickom kraji. Stojí nad obcou Podzámčok , na ho..
(35 km)

 

Gemersko-malohontské múzeum Rimavská Sobota

Gemersko-malohontské múzeum Rimavská Sobota je 5. najstaršie múzeum na Slovenská . Leží v Banskobystrickom kraji, v me..
(34 km)

 

Hrad Fiľakovo

Hrad Fiľakovo sa nachádza v meste Fiľakovo v Slovenskej republike. Jedná sa o čiastočne rekonštituované zrúcaniny hrad..
(30 km)

 

Zvolenský hrad

Zvolenský hrad (zámok Zvolen) sa nachádza na Slovenská . Stojí južne od centra Zvolena , medzi námestím SNP a železnič..
(35 km)

 

Kostol sv. Martina v Čeríne

Novogotický kostol sv. Martina patrí k najväčším a najcennejším pamiatkam na strednom Slovensku. Skladá sa z jednoduch..
(32 km)

 

Zvolen

Zvolen je mesto nachádzajúce sa na Slovensku. Leží v juhozápadnej časti Zvolenská kotliny na sútoku riek Hron a Slatin..
(35 km)

 

Lesnícke a drevárske múzeum Zvolen

Lesnícke a drevárske múzeum Zvolen sa nachádza na Slovenská . Stojí v juhozápadnej časti krajiny, v meste Zvolen , na ..
(35 km)

 

Lesnícky skanzen - Čierny Balog

Lesnícky skanzen - Čierny Balog je prírodné múzeum nachádzajúce sa na Slovenská . Leží v Banskobystrickom kraji, vo Vy..
(28 km)

 

Ipolytarnóc

Na okraji obce Ipolytarnóc je v oblasti lesa archeologický park. Tento park je unikátnym miestom kde sa vo Zkamenělý b..
(29 km)

 

Hrad Tisovec

Tisovec je hradná zrúcanina na kopci Hradovou u mesta Tisovec na Slovensku. Pozostatky strážního hradu Tisovec sú voľn..
(33 km)

 

Čiernohronská železnica

Čiernohronská železnica je lesná dráha s rozchodom 760mm na Slovenská . Nachádza sa v centrálnej časti krajiny, v Bans..
(30 km)

 

evanjelický dřevěný artikulární kostel Hronsek

Drevený kostol sa zvonica v Hronseku patrí k významným pamiatkam stredného Slovenska. Postavený bol roku 1826 za vlády..
(37 km)

 

Termálne kúpalisko Kováčová

Termálne kúpalisko Kováčová sa nachádza na Slovenská . Leží v centrálnej časti krajiny, v obci Kováčová , v Kúpeľné ul..
(38 km)

 

Zrúcanina hradu Hodejov

Nad obcou Hodejov sa nachádzajú dnes už len nepatrné zvyšky hradu Hodejov. Prvýkrát sa o ňom píše roku 1281 v súvislos..
(36 km)

 

Vartovka

Bola postavená medzi rokmi 1564-1571 ako protiturecká renesančná pevnosť a strážnu vežu "Vatovka" na šesťuho..
(40 km)

 

Krupina

Krupina je mesto nachádzajúce sa na Slovensku. Leží v Krupinskej planině v podhorí Štiavnických vrchov. Najstaršia pís..
(41 km)

 

Veľký Krtíš

Veľký Krtíš je mesto nachádzajúce sa na Slovensku. Leží v južnej časti krajiny na rieke Krtíš neďaleko hraníc s Maďars..
(35 km)

 

Kláštorná pevnosť Bzovík (Hrad Bzovík)

Kláštorná pevnosť Bzovík (Hrad Bzovík) sa nachádza na Slovenská . Stojí južne od obce Bzovík , v nadmorskej výške 345 ..
(41 km)

 

Soví Castle

Zrúcanina hradu sa nachádza nad obcou Šurice na sopečné vrchu. História hradu je nejasná. Miesto, kde stojí Soví hrad ..
(38 km)

 

Brezno

Brezno je mesto nachádzajúce sa na Slovensku. Leží v strede krajiny na rieke Hron. Najstaršia písomná zmienka o mesta ..
(36 km)

 

Hrad Hajnáčka

Hrad Hajnáčka je hradná zrúcanina na Slovenská . Nachádza sa v južnej časti krajiny, v Banskobystrickom kraji, nad obc..
(40 km)

 

Revúca

Revúca je mesto nachádzajúce sa na Slovensku. Leží v Slovenskom rudohoria v doline rieky Muráň cca 40 km od Rožňavy. H..
(45 km)

 

Poštové múzeum Banská Bystrica

Poštové múzeum Banská Bystrica sa nachádza na Slovenská . Leží v Banskobystrickom kraji, v meste Banská Bystrica , v u..
(42 km)

 

Banská Bystrica

Banská Bystrica je mesto na Slovensku. Leží v strednom Slovensku, v Slovenskom rudohoria v doline rieky Hron. História..
(43 km)

 

Hrad Banská Bystrica

Hrad Banská Bystrica je dominantou a symbolom historického jadra mesta Banská Bystrica , na Slovenská . Leží na námest..
(43 km)

 

Literárne a hudobné múzeum Banská Bystrica

Literárne a hudobné múzeum Banská Bystrica sa nachádza na Slovenská . Leží v centrálnej časti krajiny, v Banskobystric..
(43 km)

 

Hrad Čabraď

Hrad Čabraď (hrad Litava) sa nachádza na Slovenská . Stojí uprostred Krupinskej vrchoviny, na kopci nad údolím Litava,..
(44 km)

 

Plážové kúpalisko Banská Bystrica

Plážové kúpalisko Banská Bystrica sa nachádza v centrálnom Slovenská , v meste Banská Bystrica . K dispozícii sú tu pr..
(44 km)

 

Hrad Šomoška

Hrad Šomoška sa nachádza v okrese Lučenec v Slovenskej republike. Leží v katastri obce Šiatorká Bukovinka priamo na hr..
(40 km)

 

Botanická záhrada Banská Štiavnica

Záhrada o rozlohe 3,5 ha bola vysadená v rokoch 1838-1861. Botanická záhrada sa skladá z 2 časti - horné a dolné záhra..
(51 km)

 

Nový zámok Banská Štiavnica

Budova zámku bola postavená v rokoch 1564-1571 na účely strážnej veže a ako súčasť mestského protitureckého opevnenia...
(51 km)

 

Banská Štiavnica

Banská Štiavnica je starobylé banícke mesto na slovenské. Nachádza sa v centrálnej časti krajiny, v údolí Štiavnických..
(51 km)

 

Starý zámok Banská Štiavnica

Starý zámok Banská Štiavnica sa nachádza historickom centre meste Banská Štiavnica , v centrálnom Slovenská , v údolí ..
(51 km)

 

Banské múzeum v prírode

Banské múzeum v prírode sa nachádza cca 2 km od Banskej Štiavnice , v centrálnom Slovenská , v údolí Štiavnických vrch..
(51 km)

 

Muráňska planina

Muráňska planina je krajinná oblasť nachádzajúca sa na Slovenská . Leží v centrálnej časti krajiny, v Banskobystrickom..
(43 km)

 

Hrdzavá dolina

Hrdzavá dolina patrí k najznámejším chráneným lokalitám v rámci Národného parku Muránska planina. Národná prírodná rez..
(44 km)

 

Hrad Šášov

Zřícenina gotického hradu sa nachádza na skaliská pôvodne nazývanom Orlí kameň nad údolím Hrona. Prvá zmienka o hrade ..
(51 km)

 

Bystrianska jaskyňa

Bystrianska jaskyňa sa nachádza na Slovenská . Leží v Nízkych Tatrách , na južnom okraji obce Bystrá (cca 120 m od pa..
(40 km)

 

Rotunda sv. Margity Antiochijskej – Šivetice

Pôvodne románská rotunda pochádza z prvej polovice 13. storočia. Nachádza sa u obce Šivetice a ukrýva vnútri zvyšky ná..
(52 km)

 

Sitno

Sitno je najvyšším vrcholom Štiavnických vrchov a dominuje tak okolitej krajine. Z jeho vŕšku je krásny široký výhľad ..
(53 km)

 

Lyžiarske stredisko Čachovo - Selce

Lyžiarske stredisko Čachovo - Selce sa nachádza na Slovenská. Rozkladá sa v nadmorskej výške 470 -- 650 m, neďaleko Ba..
(45 km)

 

Rozhľadňa Sitno

Rozhľadňa Sitno je jeden z najstarších vyhliadkových objektov v strednej Európe . Nachádza sa na vrchole Sitno , ktorý..
(53 km)

 

Sklené Teplice

Sklené Teplice je kúpeľná obec na Slovenská . Nachádza sa v centrálnej časti krajiny, v severozápadnej časti Štiavnick..
(53 km)

 

Evičkino jazero

Evičkino jazero je umelé vybudovať vodnú nádrž v meste Štiavnické Bane v Slovenskej republike. Evičkino jazero bolo vy..
(53 km)

 

Hrad Muráň

Hrad Muráň leží neďaleko dediny Muráň na Slovenská . Nachádza sa na na vrchu Cigánka (935m), na južnom okraji Muránsk..
(47 km)

 

Plážové kúpalisko Tornaľa

Plážové kúpalisko Tornaľa sa nachádza na Slovenskom. Leží v južnej časti krajiny, v Banskobystrickom kraji, v rovnomen..
(54 km)

 

Veľká Richňava Reservoir

Veľké Richnavské jazero bolo umelo vybudované predovšetkým pre potreby tunajších baní. Teraz je jazero rozdelené hrádz..
(55 km)

 

Žiar nad Hronom

Žiar nad Hronom je mesto nachádzajúce sa na Slovensku. Leží v centrálnej časti krajiny v Žiarvské panvici na rieke Hro..
(55 km)

 

Lyžiarske stredisko Tále

Lyžiarske stredisko Tále sa nachádza na Slovenská . Leží v Banskobystrickom kraji, na južnom svahu Nízkych Tatier, na ..
(43 km)

 

Gray Bear golf Club Tále

Gray Bear golf Club Tále je jedno z najkrajších golfových ihrísk na slovenský. Nachádza sa na úpätí druhého najvyššieh..
(43 km)

 

Úradné hodiny

Pondelok: 7.00hod - 15.00hod
Utorok:      7.00hod - 15.00hod
Streda:      7.00hod - 17.00hod
Štvrtok:     7.00hod - 15.00hod
Piatok:       7.00hod - 13.00hod
OBED:       12.00hod - 12.30hod

Video o obci

Fotogaléria

Kalendár